У поліції назвали препарат-вбивцю “червонокнижних” птахів на Херсонщині

Пoліція Xeрсoнщини oтримaлa 25 пoвідoмлeнь прo смeрть “чeрвoнoкнижниx” птaxів в зoні xeрсoнськoгo зaпoвідникa “Aскaнія -Нова”, які об’єднані в одне кримінальне провадження, повідомляє УНН.

“З початку року в поліцію Херсонщини надійшло 25 повідомлень насчет загибель червонокнижних птахів нате території біосферного заповідника „Асканія-Нова“ та полях сільгосппризначення. Следовать всіма фактами в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесені відомості, які розслідуються в одному кримінальному провадженні, відкритому вслед за ч.2 ст. 239 КК України „Забруднення либо псування земель“”, — розповіли в поліції.

Експертиза встановила, що рідкісні птахи отруїлися бродіфакумом — препаратом від гризунів, яку фермери розкидали точно по полям.

“На сьогодні в Каховському районі перевірено 52 фермерські господарства, у деяких з них виявили хімічні препарати получи и распишись основі бродіфакуму. Наразі держи території цих господарств проводяться слідчі дії после оперативним супроводом відділу захисту інтересів суспільства й держави обласного главку поліції. Перевіряється документація оренди земельних ділянок та дозвільна документація держи застосування пестицидів та агрохімікатів, які використовувались угоду кому) боротьби з гризунами. Триває досудове розслідування”, — зазначили в поліції.

Изделие від гризунів за інструкцією має альбо закопуватися у землю, або застосовуватися у спеціальних коробах в целях уникнення отруєння інших тварин.

Копилка Держпродспоживслужби Владислава Магалецька раніше заявляла, що вирішила питання мору птахів — заборонила використання бродіфакуму бери три місяці. Проте рішення виявилось неефективним і птахи продовжують вмирати.